Betonárna

Betonárna Ryšánek beton s.r.o. v Lutopecnách byla postavena jako zcela nový výrobní areál v roce 2015 a vybavena moderní automatickou míchací technologií pro výrobu betonových směsí. Nejprve s míchacím centrem určeným spíše pro malé zákazníky. Dva roky poté v roce 2017 byla provedena modernizace míchacího centra a to zvětšením technologie pro přímé plnění autodomíchávaču a rozšíření o další zásobník na potřebné frakce s hodinovým výkonem 25m3 za hodinu. 

Na betonárně je k dispozici zásobník pro sypké materiály, jako je cement (C42,5R) a dále pak 3 zásobníky pro různé druhy kameniva a několik zásobníků pro přísady používající se pro zlepšení vlastností betonu. Díky tomuto množství materiálů máme možnost vyrábět širokou škálu betonových směsí s různými požadovanými vlastnostmi.

Výroba je plně automatizovaná s maximálním omezením lidského faktoru. Při dávkování jednotlivých složek využíváme vah s tenzometrickými snímači, které jsou pravidelně kalibrovány.

K dopravě betonových směsí k zákazníkovi slouží autodomíchávače o objemu 5 a 9m3, k dopravě betonové směsi na stavbě do konstrukce slouží naše přívěsné čerpadlo s maximální delkou čerpání do 120m. Na přání zajistíme u našich smluvních partnerů čerpadla s dosahem 32m až 42m.

Na veškeré zákonem dané betonové směsi firma vlastní certifikát, na jejichž základě vystavila prohlášení o shodě. 

WordPress Theme built by Shufflehound. using WordPress.